9.11.2010


مشاهده فیلم زیر دارای محدودیت سنی میباشد!
دختر جانباز فلسطینی که در اردوگاهی در ایران تعلیم عملیات انتحاری میگیرد خود را در مقابل دوربین منفجر میکند!
پرویز ف

                              ماه رمضان به سر رسید اما 
جوکهای مربوط به ان باقی ماندند 
داریوش ف
نظریه فلسفی « محد خاتمی » درباره روزه:

انسان در این دنیا مسافری بیش نیست
و روزه بر مسافر واجب نیست !.
به خصوص در ماه رمضان که همه در ان 
مسافران خدائیم!.
وزیر متدین

به رحیم مشائی پد عروس احمدینژاد میگن تو که روزه نمی گیری ، چرا سحری می خوری ؟
می گه نماز که نخونم، روزه که نگیرم ، سحری هم نخورم !؟
بابا مگه من کافرم!؟  .

احمدینژاد که باورش شده « هاله نور » رو سرشه

روزه می گیره اما ۵ دقیقه به اذان روزشو میشکه
می گن چرا اینکارو کردی؟
 می گه خواستم به خدا ثابت کنم که می تونم اما نمی گیرم   !. . .

نظر یه وزیر جنگ در باره رمضان

به وزیر جنگ حکومت بد ترکیب اسلامی می گن نظر شما راجع به ماه رمضان چیه ؟
می گه والا خیلی خوبه فقط یه ذره زولبیا بامیه اش رو زیاد کنن بهتر می شه !  .

مناجات احمد خاتمی روضه خوان حکومت

خدایا ماه رمضان را مانند المپیک هر ۴ سال یک بار آن هم در یک کشور برگزار کن ! .
پیام وزیر ارشاد جمهوری ننگ و خون اسلامی

به دلیل استقبال بی نظیر شما روزه داران عزیز,
 ماه رمضان تا پایان مهرماه تمدید گردید !  . .

سحر در سحر

به رفسنجانی میگن پاشو 'سحره' ، 
میگه بزار بخوابم ، خودم فردا بهش زنگ میزنم ! .
باز هم از سحر

خامنه ئي ماه رمضون میره خونه سفیر انگلیس می خوابه

سفیر بهش میگه « سحر » صدات کنم ؟

امام میفرمایدنه همون « سید علی گدا » صدام کنی بهترهساسان / سانتا باربارا
پسر یك شیخ عرب برای تحصیل به آلمان رفتیك ماه بعد نامه ای به این مضمون برای پدرش فرستاد:
    برلین فوقالعاده است، مردمانش خوب هستند و من واقعا اینجا را دوست دارم، ولی یك مقدار احساس شرم میكنم كه با مرسدس طلاییم به مدرسه بروم در حالی كه تمام دبیرانم با ترن جابجا میشوند.
مدتی بعد نامهای به این شرح همراه با یك چك یك میلیون دلاری از پدرش برایش رسید
بیش از این ما را خجالت نده 
تو هم برو و برای خودت یك ترن بخر

ساسان / سانتا باربارا

هر وقت من یك كار خوب می كنم مامانم به من می گوید بزرگ كه شدی برایت یك زن خوب می گیرم.
تا به حال من پنج تا كار خوب كرده ام و مامانم قول پنج تایش را به من داده است.
حتمن ناسرادین شاه خیلی كارهای خوب می كرده كه مامانش به اندازه استادیوم آزادی برایش زن گرفته بودولی من مؤتقدم كه اصولن انسان باید زن بگیرد تا آدم بشود ، چون بابایمان همیشه می گوید مشكلات انسان را آدم می كند.
در عزدواج تواهم خیلی مهم است یعنی دو طرف باید به هم بخورندمثلن من و ساناز دختر خاله مان خیلی به هم می خوریم.
از لهاز فكری هم دو طرف باید به هم بخورند، ساناز چون سه سالش است هنوز فكر ندارد كه به من بخورد ولی مامانم می گوید این ساناز از تو بیشتر هالیش می شود.
در عزدواج سن و سال اصلن مهم نیست چه بسیار آدم های بزرگی بوده اند كه كارشان به تلاغ كشیده شده و چه بسیار آدم های كوچكی كه نكشیده شدهمهم اشق است !


اگر اشق باشد دیگر كسی از شوهرش سكه نمی خواهد و دایی مختار هم از زندان در می آید من تا حالا كلی سكه جم كرده ام و می خواهم همان اول قلكم را بشكنم و همه اش را به ساناز بدهم تا بعدن به زندان نروم.
مهریه و شیر بلال هیچ كس را خوشبخت نمی كندهمین خرج های ازافی باعث می شود كه زندگی سخت بشود و سر خرج عروسی داییمختار با پدر خانومش حرفش بشود دایی مختار می گفت پدر خانومش چتر باز بود.. خوب شاید حقوق چتر بازی خیلی كم بوده كه نتوانسته خرج عروسی را بدهدالبته من و ساناز تفافق كرده ایم كه بجای شام عروسی چیپس و خلالی نمكی بدهیمهم ارزان تر است ، هم خوشمزه تراست تازه وقتی می خوری خش خش هم می كند!
اگر آدم زن خانه دار بگیرد خیلی بهتر است و گرنه آدم مجبور می شود خودش خانه بگیردزن دایی مختار هم خانه دار نبود و دایی مختار مجبور شد یك زیر زمینی بگیردمیگفت چون رهم و اجاره بالاست آنها رفته اند پاییناما خانوم دایی مختار هم می خواست برود بالاحتمن از زیر زمینی می ترسیدساناز هم از زیر زمینی می ترسد برای همین هم برایش توی باغچه یك خانه درختی درست كردماما ساناز از آن بالا افتاد و دستش شكست.. از آن موقه خاله با من قهر است.
قهر بهتر از دعواستآدم وقتی قهر می كند بعد آشتی می كند ولی اگر دعوا كند بعد كتك كاری میکند.


بچه ها

لواشک میوه و سوشی لواشک
 ایده ای جالب برای کودکان

تابستون فصل وفور میوه جاته ... یکی از روش های نگهداری میوه جات در گذشته ها تهیه لواشک بود . که همیشه یکی ازخوراکی ها و تنقلات مورد علاقه بزرگ و کوچیک بشمار میرفته .... خیلی هم تهیه اون آسونه .
میوه های فصل مانند گلابی و سیب و آلو و هلو و آلبالو و زرشک وتوت فرنگی و شاتوت و حتی گوجه فرنگی و کیوی .... و مخلوط از چند میوه ... رو بشویین و پاکسازی کنین . دم و دمبرگ اونها رو بگیرین و با کمی آب توی قابلمه بریزین و بپزین ..
من برای خوشرنگ شدن لواشک آلو از آلوهای سرخ و یا کمی آلبالو هم استفاده میکنم . برای اینکه طعمش ترش تر بشه از میوه های ترش ( بدون شکر ) استفاده میکنم . پس از پختن میوه ها و له کردن شون - اونها رو از صافی ریزی رد کنین تا کاملا شیره اش گرفته بشه .

کف سینی تون نایلون پهن کنین و عصاره میوه روکه سرد شده روی نایلون بریزین و در جایی که خاک و پرز و مو نگیره قرار بدین تا خشک بشه . لواشک شما یکی دو روز دیگه آماده است .

بدون نایلون هم میشه روی سینی پهن کرد ولی باید کف سینی چرب بشه که البته استفاده از نایلون ارجحیت داره .

لواشک+8.JPG.jpg
به همین صورت با نایلون رول کنین ودر جای خنک نگهداری کنین . و موقع مصرف نایلون رو جدا کنین .

لواشک توت فرنگی
در این تصاویر زیر ایده تهیه لواشک رنگی ( به کمک رنگ ها مجاز خوراکی ) و رول و رولت تنقلات با لواشک ارائه شده .
سوشی لواشک هم یکی دیگه از این ایده هاست ! برای جشن تولد فرزندان دلبندتون ... هرچی که هست - اگه خوراکی ها طبیعی باشن از غلات فرآوری شده ای نظیر پفک ( نمکین ! : شور ) که بهتره ....!
اینهم انواع سوشی لواشک در اشکال گوناگون با رنگ های متنوع
داخل این لواشک ها با سرآل ها ( غلات ) و مغزها و کشمش و قیسی خرد شده و پاستیل وآبنبات ژله ای و مواد ژلاتینی , پوره میوه جات و میوه جات خرد شده آغشته به شربت غلیظ و حرده کیک و خرده شیرینی ها و بیسکویت ها پر شده .
نکته : ( مامانای مهربون ...لطفا به بچه ها شیرینی زیاد ندین ! ) 


چای آری؛ چای قند پهلو نه!گلشیفته / ایران


چای جزو آن نوشیدنیهایی است که در میان ما ایرانیها طرفداران بسیاری دارد اما متاسفانه به شکلی مصرف میشود که کاملاً با سایر نقاط دنیا متفاوت است.

در چین، چای سبز را با هیچ افزودنی دیگری مصرف نمیکنند اما در ایران چای به اصطلاح قند پهلو است.
مطالعات متعدد نشان دادهاند که مصرف چای با قند سبب میشود تمام خواص شبه جادویی چای عرصهای برای ظهور پیدا نکند.

علاوه بر این ها، چای دارای خواص آنتیاکسیدانی است. مطالعاتی که روی بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 انجام شده، نشان میدهد مصرف یک تا چهار فنجان چای در روز هر چند سبب کاهش معنیدار چربی، قند و وزن نمیشود اما توان آنتیاکسیدانی سرم را به طرز معنیداری بالا میبرد.

همچنین چای سیاه یک نوشیدنی سالم است که البته اگر آلوده به فلزات سنگین نباشد، فرآیند تولید آن بهداشتی و طبق استاندارد ها عرضه شود و با افزودنیهایی مانند شکر و قند میل نشود، نوشیدنیای با خواص آنتیاکسیدانی، ضد التهابی، ضد سرطانی و تحریککننده سیستم اعصاب مرکزی خواهد بود.

برخی افراد چای را عطری یا غیرعطری مصرف میکنند. در این باره نیز باید بگوییم که اسانس در فرآیند تولید چای به آن اضافه میشود و به برگ چای ربطی ندارد.

بسیاری از اسانسها میتوانند خوب باشند و خواص آنتیاکسیدانی چای را بالا ببرند اما برخی هم میتوانند مضر باشند. بنده اسانسهایی مانند اسانس میوه، دارچین یا هل را توصیه میکنم و به نظر میرسد این طعمدهندهها میتوانند خواص میکروبیولوژی و آنتیاکسیدانی چای را افزایش دهند در حالی که این انتظار از طعمدهندههای مصنوعی نمیرود.
البته باز هم تاکید میکنم به شرطی که همراه با چای؛ قند، شکر و شکلات که اکسیدان هستند به مقدار فراوان مصرف نشود.
دکتر تیرنگ نیستانی - متخصص تغذیه و رژیم درمانی / ایران


ضرب المثلها
نوشین / ایران


رفتم اصفهان برای كار آسان 
كپه گذاشتند به سرم گفتند ببر آسمانمی گویند شخصی در كارهای كشاورزی به این و آن كمك می كرد و مزد می گرفت، شایع شده بود كه در اصفهان كار آسان و پر درآمد زیاد است. آن مرد كه از كار كردن در مزرعه این و آن خسته شده بود راه اصفهان را در پیش گرفت كه هم كار آسانی پیدا كند، هم پول و دارایی زیادی گیرش بیاد. دنباله ...


راوی سنی است
عبارت بالا اصولا از تعصب شیعیان در مورد ناقلان روایات اهل سنت و جماعت و یا به اصطلاح دیگر راویان سنی حكایت می كند كه رفته رفته صورت ضرب المثل پیدا كرده مجازا در رابطه با منقولات غیر واقع كه شنونده آن را باور نكند از باب شوخی و در لفافه ی طیب و مزاح می گوید : «راوی سنی استیعنی این گفته و روایت قابل اعتنا و اعتماد نیست و باید به دیده ی تأمل در آن نگریست. دنباله ...
راز دل به زن مگو با نو كیسه معامله نكن با آدم كم عقل رفیق نشو 
پدری به پسرش وصیت كرد كه در عمرت این سه كار را نكن. بعد از این كه پدر از دنیا رفت پسر خواست بداند كه چرا پدرش به او چنین وصیتی كرده؟ پیش خودش گفت : «امتحان كنم ببینم پدرم درست گفته یا نه». هم زن گرفت، هم قرض كرد هم با آدم كم عقل دوست شد
روی یخ گرد و خاك بلند نكن
وقتی كسی بیخود و بی جهت بهانه بگیرد این مثل را می گویند
روزهای آخر زمستان بود و هنوز كوه ها برف داشت و یخبندان بود، چوپانی بز لاغر و لنگی را كه نمی توانست از كوره راه های یخ بسته كوه بگذرد در سر چفت (آغل) گذاشت تا حیوان در همان اطراف چفت و خانه بچرد. دنباله ... 


زد كه زد خوب كرد كه زد
هروقت روستایی ساده دلی بنشیند و «خیال پلو» بپزد و آرزوهای دور و دراز ببافد حاضران این مثل را می زنند .دنباله ...زین حسن تا آن حسن صد گز رسن
غالبا اتفاق می افتد كه از دو ثروتمند كه هر دو صاحب مال و مكنت فراوان هستند یكی در خست و امساك حتی به جان خویش و عائله اش رحم نمی كند و بالمال جان بر سر تحصیل مال و ثروت می دهد ولی دیگری را چنان جود و سخایی است كه به قول استاد دكتر عبدالحسین زرین كوبحاتم طایی را به چیزی نمی گیرد و اگر تشنه ای را دریایی و ذره ای را خورشیدی بخشد این همه در چشم همتش به چیزی نمی آید دنباله ...


پزشکی
چرا روغن ماهی برای بیماران دیابتی مفید است؟


« فستفودها » ( مثل غذاهای مک دانلد ) عامل مهم بروز سرطان معده است


اخر هفته خوبی را برایتان ارزو میکنیم.


No comments:

Post a Comment

POST توراه و هفطارای

Every Post's Information