3.24.2010ارزو میکنیم این پسخ که در راه است و اولین شب بزرگداشت مراسم زیبای ان در روز دوشنبه شب ۲۹ مارس برگزار میگردد، همان عیدی باشد که پایه های ان برای ازادی فکر و اندیشه و دانش و معلومات از یوغ  بردگی جهل و تعصب و تاریک فکری شیطان پرستان به دستور خداوند و با رهبری شخصیت برگزیده اش حضرت موسی ( کلیم الله ) نهاده گردید جشن گرفته شود و فرا رسیدن ان بر همه زنان و مردان ازادی طلب جهانی به ویژه هم میهنان عزیز و هم کیشان گرامی در هر کجای گیتی که حضور دارند مبارک و شاد و با تندرستی و موفقیت و سرافرازی همراه باشد.
تنه نزن

نوشته : روزنامه نگار مستقل،

 دکتر فرخ سلیم اسلام ابادی
سردبیر داوید فاخری
فرستنده پرویز
 ۱۶  سپتامبر ۲۰۰۸  ۲۰۰۸ آیا می دانید چرا یهودیان اینقدر در جهان قدرتمند هستند؟ 
مطلب زیر را بخوانید تا بدانید.
در تمام دنیا تنها ۱۴میلیون یهودی وجود دارد؛ هفت میلیون در آمریکا، پنج میلیون در آسیا، دو میلیون در اروپا و یکصد هزار نفر در آفریقا.
در برابر هر یهودی در دنیا، یکصد نفر مسلمان وجود دارد. با اینحال یهودیان بیشتر از یکصد برابر قدرتمندتر از تمام مسلمانان هستند. آیا هرگزمتعجب نشده اید که چرا؟
عیسای ناصری یهودی بود. آلبرت اینشتین، بانفوذترین و تأثیرگذارترین دانشمند تمام دوران و «مرد قرن» به انتخاب مجله تایم، یک یهودی بود. زیگموند فروید، پدر روانکاوی یک یهودی بود. به همین ترتیب کارل مارکس، پل ساموئلسون و میلتون فریدمن.


و اینها عده دیگری از یهودیانی هستند که حاصل خرد و روشنفکریشان، به تمام بشریت رسیده است:

بنجامین روبین سرنگ واکسیناسیون را به بشر ارزانی داشت. یوناس سالک اولین واکسن فلج اطفال را تهیه کرد. آلبرت سابین واکسن فلج اطفال مؤثر و بهبود یافته را تهیه کرد. گرترود الیون، داروی مبارزه با سرطان خون را به ما هدیه کرد. باروخ بلومبرگ، واکسیناسیون هپاتیت بی را مهیا کرد. پل الریخ، درمان سیفیلیس را کشف کرد (سیفیلیس: یک بیماری مسری جنسی).


الی مچنیکوف، یک جایزه نوبل را در بیماریهای عفونی بدست آورد. برنارد کاتز، یک جایزه نوبل را در انتقال عصبی- عضلانی کسب کرد. آندرو شالی، برنده جایزه نوبل در غدد ترشح کننده داخلی شد (اختلال سامانه غدد درون ریز؛ دیابت، پرکاری تیروئید). آرون بک، درمان شناختی را کشف کرد (روان درمانی برای معالجه اختلالات روانی، افسردگی و فوبیا). 

گرگوری پینکاس، اولین قرص ضد حاملگی خوراکی را تهیه کرد. جورج والد، یک جایزه نوبل به خاطر پیشبرد دانش و ادراک ما از چشم انسان، کسب کرد. استنلی کوهن، برنده یک جایزه نوبل در جنین شناسی (مطالعه جنینها و رشد آنها) شد. ویلم کولف، با ماشین دیالیز کلیه مطرح شد.


یهودیان و جوائز نوبل

در طول  ۱۰۵ سال گذشته،  ۱۴  میلیون یهودی، ۱۵ دوجین از جوایز نوبل را کسب کرده اند در حالی که تنها ۳ جایزه نوبل توسط  ۴/۱  میلیارد مسلمان کسب شده است (غیر از جوایز صلح). چرا یهودیان اینقدر قدرتمندند؟


برخی از ده ها مخترعین 

استنلی میزور، اولین تراشه میکرو پروسسور (ریزپردازنده) را اختراع کرد. لئو سیلارد، اولین راکتور هسته ای زنجیره ای را ساخت. پیتر شولتز، کابل فیبر نوری؛ چارلز آدلر، چراغ راهنما؛ بنو استراوس، فولاد ضد زنگ؛ آیسادور کایسی، سینمای مصوت (همراه با صدا)؛ امیل برلینر، میکروفون (دهنی) تلفن و چارلز گینسبورگ، ضبط نوار ویدئویی همگی یهودی هستند.

سرمایه داران شهیر در دنیای تجارت که به مذهب یهودیت تعلق دارند عبارتند از :


رالف لورن (Polo)، لویس استراوس (Levi’s jeans)، هوارد شولتز (Starbuck's)،سرگی برین (Google)، میشل دل (Dell computers)، لری الیسون (Oracle)، دونا کاران (DKNY)، ایرو روبینز (Baskins & Robbins) و بیل روزنبرگ (Dunkin Donuts).


و نام دارانی مانند اینان که در ادامه امده اند

ریچارد لوین، رئیس دانشگاه یال، یک یهودی است. همچنین هنری کیسینجر(وزیر آمریکایی)، آلن گرینسپن(رئیس مجلس در دوران ریگان، بوش، کلینتون و بوش)، جوزف لیبرمن، مادلین آلبرایت (وزیر آمریکایی)، کاسپر وینبرگر (وزیر دفاع آمریکا)، ماکسیم لیتوینوف (وزیر امور خارجه شوروی سابق)، دیوید مارشال (نخست وزیر سنگاپور)، ایساک ایساکس (فرماندار کل استرالیا)، بنجامین دیسرایلی (سیاستمدار و نویسنده بریتانیایی)، یوگنی پریماکوف (نخست وزیر روسیه)، بری گلدواتر، خورخه سامپایو (رئیس جمهور پرتغال)، جان دویچ (مدیر سیا)، هرب گری (قائم مقام نخست وزیر کانادا)، پیر مندز (نخست وزیر فرانسه)، مایکل هوارد (وزیر کشور بریتانیایی)، برونو کریسکی (صدر اعظم اتریش) و روبرت روبین (وزیر خزانه داری آمریکا) نیز یهودی هستند.
David Marshall
در عرصه رسانه ئی،

یهودیان سرشناس شامل وولف بلیتزر (CNN)، باربارا والترز (ABC News)، یوجین مه یر (واشینگتن پست)، هنری گرونوالد (سر ویراستار تایم)، کاترین گراهام (ناشر واشینگتن پست)، جوزف للیلد (ویراستار اجرایی، نیویورک تایمز) و ماکس فرانکل (نیویورک تایمز) می باشند.

بشر دوستانهآیا می توانید نوعدوست ترین نیکوکار در طول تاریخ جهان را نام ببرید؟ نامش جورج سوروس است، یک یهودی، که تاکنون بیش از  ۴  میلیارد دلار اهدا کرده که بیشتر آن برای کمک به دانشمندان و دانشگاه های سراسر دنیا صرف شده است. پس از جورج سوروس، والتر آننبرگ، یک یهودی دیگر، قرار دارد که یکصد کتابخانه را با بخشش تقریباً  ۲ میلیارد دلار ساخته است.
در المپیک ها


مارک اسپیتز، با بردن هفت مدال طلا، یک رکورد ثبت کرد. لنی کرایزلبرگ برنده سه مدال طلای المپیک است. اسپیتز، کرایزلبرگ و بوریس بکر همه یهودیند.

هالیوود


آیا می دانستید که هریسون فورد، جورج برنز، تونی کورتیس، چارلز برنسون، ساندرا بولاک، بیلی کریستال، وودی آلن، پل نیومن، پیتر سلرز، داستین هافمن، مایکل داگلاس، بن کینگزلی، کرک داگلاس، گلدی هاون، کری گرانت، ویلیام شاتنر، جری لوییس و پیتر فالک همه یهودیند؟ حقیقت امر این است که خود هالیوود به دست یک یهودی بنیان نهاده شد. در بین کارگردانها و تهیه کننده ها، استیون اسپیلبرگ، مل بروکس، الیور استون، آرون اسپلینگ (بورلی هیلز ۹۰۲۱۰)، نیل سیمون، آندرو واینا (رامبو  ۱/۲/۳)، مایکل مان، میلوس فورمن (پرواز بر فراز آشیانه فاخته)، داگلاس فیربنکس (دزد بغداد) و ایوان ریتمن همگی یهودیند.

لابیها 
جهت اطمینان، واشینگتن پایتختی مهم است و در واشینگتن لابی ای که از اهمیت برخوردار است، انجمن امور عمومی اسراییل آمریکایی یا AIPACاست. واشنگتن می داند که اگر نخست وزیر یهود اولمرت کشف می کرد که زمین صاف است، AIPAC، یکصد و نهمین کنگره را وادار به تصویب مصوبه ای جهت قدردانی از اولمرت به خاطر این اکتشاف می کرد!.
هوش و استعدادویلیام
جیمز سیدیس، با ضریب هوش ۲۵۰ - ۳۰۰، تابناکترین و هوشمندترین بشری است که تاکنون وجود داشته است. حدس بزنید که او به چه دینی تعلق داشت؟ یهودیت البته!.

 حالا، چرا یهودیان اینقدر قدرتمندند؟! 

و چرا مسلمانان اینقدر کم توانند؟!
بطور تخمینی در حدود ۱۴۷۶۲۳۳۴۷۰مسلمان بر سطح سیاره زمین قرار دارند: یک میلیارد در آسیا،  ۴۰۰  میلیون در آفریقا، ۴۴  میلیون در اروپا و شش میلیون در آمریکا.
یک پنجم تمام انسانها، مسلمانند؛ به ازای هر نفر هندو، دونفر مسلمان وجود دارد، در مقابل هر نفر بودایی، دو نفر مسلمان و در برابر هر نفر یهودی، یکصد نفر مسلمان وجود دارد. هیچ فکر کرده اید که چرا مسلمانان اینقدر ضعیفند؟ دلیل انرا در زیر بخوانید:

۵۷ کشورعضو در سازمان کنفرانس اسلامی (OIC) عضویت دارند، و تمام آنها بر روی هم در حدود  ۵۰۰  دانشگاه دارند؛ یک دانشگاه به ازای هر سه میلیون مسلمان.
ایالات متحده ۵۷۵۸ دانشگاه و هند ۸۴۰۷ دانشگاه دارند. در سال ۲۰۰۴، دانشگاه شانگهای جیائو تونگ، یک «رده بندی علمی دانشگاه های جهان» را گردآوری کرد، و هیچ دانشگاهی از کشورهای با اکثریت جمعیت مسلمان، در جمع  ۵۰۰ دانشگاه برتر قرار نداشت.
مطابق اطلاعاتی که توسط UNDP جمع آوری شده است، درصد باسوادی در دنیای مسیحیت، در حدود ۹۰ درصد می باشد  ۱۵ کشور با اکثریت جمعیت مسیحی دارای نرخ باسوادی ۱۰۰ درصد بوده اند. یک کشور با اکثریت جمعیت مسلمان، در بالاترین حالت تمایز (کنتراست)، میانگین نرخ باسوادی در حدود  ۴۰ درصد داشته و هیچ کشوری با اکثریت جمعیت مسلمان، با نرخ باسوادی  ۱۰۰درصد وجود ندارد.
حدود  ۹۸ درصد از باسوادان در دنیای مسیحیت، دوره ابتدایی (دبستان) را به پایان رسانده اند در حالی که کمتر از  ۵۰ درصد از باسوادهای دنیای اسلام همین دوره را به پایان برده اند. در حدود  ۴۰ درصد از باسوادان در دنیای مسیحیت، دانشگاه رفته اند در صورتی که کمتر از ۲ درصد از باسوادان در دنیای اسلام دانشگاه دیده اند.
کشورهای دارای اکثریت جمعیت مسلمان،  ۲۳۰ دانشمند به ازای هر یک میلیون مسلمان دارند. ایالات متحده،  ۴۰۰۰ دانشمند به ازای هر میلیون نفر و ژاپن  ۵۰۰۰ دانشمند به ازای هر یک میلیون نفر دارند.

در سراسر دنیای عرب، تعداد کل محققان تمام وقت، ۳۵۰۰۰ نفر است و تنها  ۵۰ تکنیسین به ازای هر یک میلیون عرب وجود دارد (در دنیای مسیحیت، تا  ۱۰۰۰ تکنیسین به ازای هر یک میلیون نفر وجود دارد).
گذشته از این، دنیای اسلام  ۲/۰ درصد از GDP اش را برای تحقیق و توسعه، صرف می کند در حالی که دنیای مسیحیت درحدود ۵ درصد GDP اش را صرف می کند.

نتیجه: دنیای اسلام در ظرفیت تولید علم، کمبود دارد.

تعداد روزنامه ها در ازای هر ۱۰۰۰ نفر و تعداد عنوانهای کتاب به ازای هر میلیون نفر، دو شاخص گسترش و نشر علم و آگاهی در یک جامعه هستند.

در پاکستان، ۲۳ روزنامه به ازای هر  ۱۰۰۰ نفر پاکستانی وجود دارد در حالی که نرخ مشابه در سنگاپور  ۳۶۰ است.
در بریتانیا، تعداد عنوانهای کتاب به ازای هر میلیون نفر،  ۲۰۰۰ است در حالی که نرخ مشابه آن در مصر ۲۰ است.
نتیجه: دنیای اسلام در نشر علم شکست خورده است.

ادرات محصولات دارای فنّاوری عالی، به صورت درصدی از کل صادرات، یک شاخص مهم برای کاربرد علم است. صادرات پاکستان در زمینه محصولات با فنّاوری عالی به صورت درصدی از کل صادرات، یک درصد است. نرخ مشابه برای عربستان سعودی ۳/۰ درصد است؛ کویت، مراکش و الجزایر همگی  ۳/۰ هستند در حالی که در مورد سنگاپور  ۵۸ درصد است.

نتیجه: دنیای اسلام در بکارگیری علم، شکست خورده است.

چرا مسلمانان اینقدر کم توانند؟ زیرا علم تولید نمی کنند.

چرا مسلمانان اینقدر کم توانند؟ زیرا علم را منتشر نمی کنند.

چرا مسلمانان اینقدر کم توانند؟ زیرا علم را بکار نمی گیرند.

و آینده به جوامع مبتنی بر علم تعلق دارد.

جالب توجه است که GDP ترکیبی سالیانه  ۵۷ کشور OIC، زیر ۲ تریلیون دلار است. آمریکا به تنهایی، کالاها و خدماتی با ارزش  ۱۲ تریلیون دلار تولید می کند؛ چین  ۸  تریلیون دلار؛ ژاپن  ۸/۳ تریلیون دلار و آلمان ۴/۳ تریلیون دلار.

عربستان غنی از نفت، امارات متحده عربی، کویت و قطر، در مجموع، کالا و خدماتی (بیشتر نفتی) به ارزش ۵۰۰ میلیارد دلار تولید می کنند؛ اسپانیا به تنهایی کالا و خدماتی به ارزش بیش از  ۱ تریلیون دلار تولید می کند، لهستان کاتولیک ۴۸۹میلیارد دلار و تایلند بودایی  ۵۴۵ میلیارد دلار ( GDPمسلمانان به شکل درصدی ازGDP جهانی، به سرعت کاهش می یابد).

خب، میخواستید بدانید که چرا مسلمانان اینقدر کم توانند؟

جواب: وجود کمبود در آموزش و پرورش. نامناسب بودن کیفیت آموزش و پرورش. فراگیر نبودن آموزش و پرورش از جهت جامع و مفید بودن آن.

No comments:

Post a Comment

POST توراه و هفطارای

Every Post's Information