7.04.2012


Happy Independence Day America


We are living  in the United States Of America and
 we are thanking God for giving us the opportunity
to enjoy all the " Human Rights " which are maintained
 in " Constitution " of this great country, but we are
 also looking out on the unfortunate people who are
not blessed as us, because they are living under the barbaric
 Regimes like " Islamic Republic Of Iran " which stops 
 by killing, injuring,imprisoning in the most brutal
ways whoever ask for  Human Rights from the system!

 عید روز استقلال امریکا بر همه شهروندان
ان کشور با ارزش در هر کجای
 دنیا که هستند مبارک 
חג העצמעות שמח  אמריקה

یادی از افتخاری دیگر
* عملیات انتبه *
چهارم جولای ۱۹۷۶


در چنین روزی کوماندوهای واحد * سایرت متکل * ارتش دفاعی اسرائیل
به منظور رها ساختن  حدود ۱۵۶ تن از یهودیان به علاوه گروه خلبانان و خدمتکاران «‌ایر فرانس » که توسط خرابکاران فلسطینی ربوده و انانرا در  فرودگاه شهر « انتبه » در اوگاندا نگهداری میکردند با طی مسافتی بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر حمله اورده و گروگانها را ازاد کردند.
 خرابکاران فلسطینی با تهدید به انکه اسرائیل  تنها ۳ روز فرصت دارد تا بیش از ده ها تن از خرابکاران فلسطینی که در زندانهای ان کشور نگهداری میشده اند را ازاد کند و گرنه انان شروع به کشتن گروگانها خواهند نمود برای اسرائیل چاره ئي باقی نمانده بود جز ازادی زندانیهای فلسطینی با انکه در قبال ان هیچگونه تضمینی هم وجود نداشت که انان گروگانهای اسرائیلی را ازاد کنند.
 دولت پس از تشکیل جلسات فوری همه مراحلی را که از لحاظ سیاسی باید میشد که گروگانها را سالم به خانه هایشان برگرداند در نظر گرفت اما  پیشنهاد غیر منتظره و به نظر غیرقابل اجرای یکی از باهوش ترین و شجاع ترین افسران واحدی که در بالا از ان نام برده شد به نام * یونی نتنیاهو * که برادر بنیامین نتنیاهو نخست وزیر فعلی کشور اسرائیل باشد روبرو شدند که رفتن به کشور اوگاندا و رها سازی گروگانها و بازگرداندن انان به کشور را مطرح میکرد. فرماندهی ان واحد کوماندوئی بر عهده سرهنگ * دان شومرون * بود که با صلاحدید فرماندهان نیروی هوائی و لوژستیکی و حمل و نقل که قادرند این بار سنگین نظامی و سیاسی را تحمل کنند بلافاصله شروع به ساختن ماکت ان فرودگاه که توسط یکی از مهندسان اسرائيلی ساخته شده بود و موقعیت قرار گرفتن همه اطاقهای انجا را بخوبی میدانست، نمودند.
از ان جانب نیز دولت اسرائیل با پادرمیانی کشورهای دوست از فرمانده هان ان خرابکاران درخواست ۳ روز مهلت نیگر نمود که خوشبختانه انان نیز انرا پذیرفتند. در این مدت زمان کوتاه این واحد زبده با انجام تمرینات لازم اماده پروازی به مسافت ۵۰۰۰ کیلومتر شدند. برای انجام این عملیات، چندین هواپیمای « هرکولس » و یک هواپیمای * ال ال * اسرائیلی همراه با چند فروند جتهای جنگی انانرا همراهی میکردند .
نتیجه انکه اسرائیل با این مهارتی که از خود نشان داد و چنین برنامه ئی را که در ان خرابکاران فلسطینی  گروگانگیر و همیاران « المانی » انان  کشته و گروگانها را ازاد نمودند دهان دوست و دشمن را از شدت تعجب و تحسین باز نکگاه داشتند. ارتش دفاعی اسرائیل با انجام این عملیات خارق العاده درسی نیز به ارتشهای دنیا داد که نه تنها تا ان زمان مشابه ان انجام نشده بوده و بلکه تا این تاریخ  که ۳۶ سال از وقوع ان حادثه تاریخی میگذرد هنوز ان عملیات معجزه اسا توسط هیچ کشوری انجام نگرفته!. 
در این عملیات * یونی نتنیاهو * برادر نخست وزیر فعلی اسرائیل با شلیک تیری که یکی از سربازان اوگندائی به طرف او نشانه رفته بود متاسفانه جان باخت. اسرائیلیها قبل از ترک فرودگاه انتبه تمام هواپیماهای « میگ » روسی ان کشور را که در ان محل نگهداری میشد به اتش کشیدند و خسارات عمده ئی نیز به ان فرودگاه وارد اوردند!. 
گفتنیست از سربازان ان گروه کوماندوئی که به « انتبه » هجوم اوردند  یکی از هم میهانمان بوده که با سابقه فرماندهی کل ارتش اسرائیل ژنرال شائول موفاز * هم  اکنون  * ریاست حزب کدیما * را عهده دار است!. * 

No comments:

Post a Comment

POST توراه و هفطارای

Every Post's Information