1.07.2013


«با توجه به این حقیقت که به ندرت بقایا و باقیمانده های ساختمان های مقدس و مذهبی دوران "پادشاهی یهودا" ( ۷۰۰ - ۹۰۰پیش از میلادمربوط به نخستین معبد، یافت می شود، بنای مذهبی در "تل موتزا"، یک کشف فوق العاده و چشمگیر، بشمار می رود.  بدلیل نزدیکی و مجاورت منطقه کشف شده با اورشلیم، پایتخت، که بمنزله مرکز اصلی و عمده پادشاهی در آن زمان بشمار می رفته است، منحصر بفرد و یگانه بودن آن، چشمگیر تر و جالب توجه تر بنظر می رسد

  

اسرائیل دارای یک شبکه ارتباطی عالی با این سازمان بین المللی استصندوق اسرائیل برای یونیسف، که در اورشلیم، به فعالیت مشغول است، در جهت منافع کودکان سراسر جهان، میلیون ها شکل اسرائیلی جمع آوری و تامین کرده استاسرائیل همچنین، در پروژه های کمکی مختلف در کشورهای جهان سوم، با این سازمان بین المللی، همکاری به عمل آورده

ربای عووادیا یوسف رهبر روحانی حزب راستگرا و مذهبی «شاس» در اسرائیل تهدید کرد که اگر ارتش اسرائیل براستی بخواهد که طلبه های یهودی جوان را به خدمت در ارتش فرا بخواند، او همراه با هواداران خود از خاک اسرائیل خواهد رفت.
به گزارش رادیو اسرائیل، تا کنون مخالفت های بسیاری از سوی رهبران احزاب مذهبی با خدمت طلبه های مذهبی در ارتش شنیده شده است اما در تمامی شش دهه اخیر که این کشمکش میان مذهبیون و غیر مذهبیون ادامه یافته است، سابقه نداشته که یک رهبر روحانی پرنفوذ تهدید به رفتن خود و یارانش از خاک اسرائیل را مطرح کندروز یکشنبه در نشست هفتگی دولت اسرائیل، نخست وزیر گفت دولت وی برای جلوگیری از هر گونه دست اندازی از جانب خاک سوریه به اقدامات لازم در بلندیهای گولان دست خواهد زد.  نتانیاهو این را نیز گفت که ثبات سوریه با تزلزل جدی روبروست و ارتش سوریه از مرزها با اسرائیل دور شده و نیروهای جهاد جهانی جانشین آن گردیده است.


شیمعون پرس رئیس جمهوری اسرائیل مسابقه «مشعل» 
برای معلولین نیروی دفاعی اسرائیل، که با شرکت ۲۰۰ 
معلول بر روی صندلی های چرخدار برگزار شد را 
در روز پنجشنبه،  ۱۳ دسامبر، افتتاح کرد

 این مسابقه از اقامتگاه ریاست جمهوری اسرائیل آغاز گردید
 و در «خانه مبارزان» برای گرامیداشت سربازان اسرائیلی

در۲۰ دسامبر خلبان هلیکوپتری که
 نخست وزیر اسرائیل را جا به جا کرد 
یک دختر سرباز بود که در نیروی هوایی 

اسرائیل خدمت می کند 

(عکس: تارنمای رسمی نیروی دفاعی اسرائیل)

بنیامین نتانیاهو در احداث جدار امنیتی در مرزهای اسرائیل و مصر (عکس: GPO)
  
بر اساس گزارش ها، روز پنجشنبه در کرانه باختری رود اردن شماری از آشوبگران فلسطینی هنگامی که سربازان اسرائیلی می خواستند یک تروریست مظنون را بازداشت کنند، آن ها را با سنگ و بطری آتش زا هدف حمله قرار دادند. ولی سربازان بی آن که آسیب ببینند فرد مورد تعقیب را بازداشت کردند.
به گزارش رادیو اسرائیل، در شهر جنین در کرانه باختری، تلاش مشابه سربازان برای بازداشت یک مظنون بی نتیجه ماند.
در این شهر نیز گروهی از اهالی سربازان را با سنگ و چوب مورد تهاجم قرار دادند، ولی سربازان شکیبائی پیشه کردند.
دولت بلغارستان می گوید سه شهروند خارجی را شناسائی کرده
که ممکن است عاملین حمله مسلحانه به یک اتوبوس گردشگران
اسرائیل در شهر بورگاس آن کشور بوده اند.
به گزارش رادیو اسرائیل، در این تعرض تروریستی
پنج اسرائیلی و راننده محلی اتوبوس جان باختند.


 بر اساس آخرین نظرسنجی ها در مورد نتایج احتمالی انتخابات 
پارلمانی که قرار است کمتر از سه هفته دیگر برگزار شود، 
حزب راستگرا و نیمه مذهبی "بیت یهودی" همچنان در حال قوت 
گرفتن است.
به گزارش رادیو اسرائیل، ممکن است ۱۸ کرسی 
از ۱۲۰ کرسی پارلمان را به دست آورد.

به گزارش رادیو اسرائیل، در پی تداوم جنگ خونین در سوریه، ارتش اسرائیل برای آن که افراد در صدد برنیایند از خاک جنگ زده سوریه وارد اسرائیل شوند، یک رشته موانعی در خط مرزی به وجود آورده است.

به گزارش رادیو اسرائیل، جوائز علمی و بین المللی "وولف" در 
اسرائیل که در ردیف جوائز علمی نوبل قرار دارد، به هشت 
تن از دانشمندان برجسته جهان که در رشته های مختلف علمی
دستاورهای مهمی داشته و به بشریت خدمت کرده اند،
در مراسم باشکوهی در تل آویو اعطا شد.آیت الله خامنه ای

حسن روحانیشمس الدین حسینی
آلودگی هوا

زن پاانداز با لحنی حسرتبار درباره این ایام به نویسنده میگوید: "میرفتیم با خانوم رئیسمون ازین خیابون به اون خیابون، تعزیه تموشا میکردیم... شام غریبونم یه دسه راه میافتاد تو قله... یه شم میگرفتیم دسمون، میرفتیم تا همون میدونی... میخوندیم: شام غریبون حسین امشبه...""


میتوان از سه اثر به عنوان نمونه یاد کرد که موفق شدهاند اندوه و رنج زنان تنفروش را با بیانی هنری مطرح کنند: رمان "طوطی" نوشته زکریا هاشمی، مجموعه عکسهای کاوه گلستان و فیلم "قلعه" ساخته کامران شیردل

کمتر کسی از وضعیت دقیق زنان تنفروشی که در واقعه حمله به شهر نو و به آتش کشیدن خانهها و مغازههای آنجا در دیماه سال ۱۳۵۷ کشته شدند و آسیب جدی دیدند، خبر دارد؛ یا از سرنوشت حدود هزار و پانصد زن ساکن این محله، پس از تعطیلی آن در روز دوم مرداد سال ۱۳۵۸ یا از شمار دقیق آنهایی که نه تنها در ماههای نخست، بلکه در سال های پس از انقلاب، اعدام شدند. "ادامه No comments:

Post a Comment

POST توراه و هفطارای

Every Post's Information