9.18.2014

بدانیم و بخندیم هم ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۴زندگی

از سهراب سپهری
   
به انتخاب الیزا شادنیا
زندگی موسیقى گنجشک هاست
زندگى باغ تماشاى خداست... 
زندگى یعنى همین پروازها، 
صبحها، 
لبخندها، 
آوازها... 

زندگی ذرهی کاهیست، که کوهش کردیم، 
زندگی نام نکویی ست، که خوارش کردیم، 
زندگی نیست بجز نم نم باران بهار، 
زندگی نیست بجز دیدن یار
زندگی نیست بجز عشق، 
بجز حرف محبت به کسی، 

ورنه هر خار و خسی، 
زندگی کرده بسی، 

زندگی تجربهی تلخ فراوان دارد،
دو سه تا کوچه و پس کوچه و
اندازهی یک عمر بیابان دارد

ما چه کردیم و چه خواهیم کرد در این فرصت کم؟
"سهراب سپهری"
     

*************


اگر اسلام واقعی میخواهیم نباید ارزوی
 نابودی « داعش » را داشته باشیم
داوید فاخری
از شمائی که در بین مسلمانان حتی مسلمانان جمهوری معظم اسلامی « ما » نابود شدن « داعش » را ارزو میکنیید میپرسم، ایا فکر نمیکنید که  اگر داعش نابود بشود اسلام هم با ان نابود خواهد شد؟. جمهوری معظم اسلامی عزیز ما هم در اغاز انقلاب میخواست که اسلام را به همه جهان که البته اول از کشورهای نزدیک به مرزهای جنوبی ما شروع میشد صادر کند اما چه فایده که نشد که اگر استکبار و عوامل مزدور اونها مثل رژیم صیهونیستی غاضب و شاهکان منطقه گذاشته بودند
نه تنها اکنون بعد از سه دهه امریکای جهانخوار هم به اسلام گرویده « شده » بود بلکه حضرت امام ( ره ) نیز به اینگونه دلشکسته به بارگاه الهی شرفیاب نمیشد الان دیگر بر همه مسلمانان اشکار شده که این تنها, جنبش داعش است که میتواند دنیا را به اسلام زمان پیامبر ( ص ) باز گرداند. داعش رفتار خدا یانه ئی که حضرت رسول ( ص ) و یاران نزدیک او مانند حضرت علی ( ع ) و حمزه و عمر و ابو بکر و عثمان و دیگران برای فتح متصرفات غیر اسلامی انجام میدادند و به تنیجه دلخواهشان هم میرسیدند را تقلید میکند و همینطور هم که میبینیم چقدر اندیشه اسلامی و قرانی انان درست کار کرده و با اجرای نقشه هایشان درست مانند اتچه که در زمان پیامبر عظیم الشان ما ( ص ) اتفاق افتاده چه زود توانسته اند این همه ملک و اسلحه و اسیر و برده و غلام و کنیز و زن و دختر زیبا که حق مسلمشان است را به دست بیاورند و به نام ایه های * خداوند متعالکه در قران مجید و کریم امده انها را صاحب بشوند و به این وسیله مفتخرا نسل داعشیها که همان مسلمانان حقیقی هستند را، رو به افزایش بگذارند. .
با ارزوی پیروزی داعش بر دنیای غیر داعش
با احترام
 نامسلمانی  که دستش از دامان مبارک اسلام حقیقی کوتاه است


**************

بهرام رادان قلابی  « ۶۰۰۰ » دختر را فریب داد
به انتخاب جواد اقا************This is the ‌Ben G airport in Tel Aviv
 - Men in burkas
این عکسها در فرودگاه بین المللی بن گوریون در تل اویو گرفته شده اند. مردان! عقبگرای یهودی برای جلوگیری از چشم چرانیهای ناخواسته و شاید هم خواسته! به زنان ازاده پوش -
 /نامحجبه چهره هایشان را با چیزی شبیه « برقع زنان عربستان » پوشانده اند!
به انتخاب مژگان هارونی


cid:99E3C6EB15F14C66A4C61CB09383D959@PredragBanicPC
cid:12B9DECD9B8F4DFCB30222F052096070@PredragBanicPC
cid:B855D131044043419C1EBB696A8B694F@PredragBanicPC
cid:BF037C28EEC0475DAE38564A184CE549@PredragBanicPC


Israeli Ultra-Orthodox Males Wear Burqa-Type Veils To Prevent Lusting After Women


******************************


برگرفته ازپیش تهنیت


  فرا رسیدن سال نو عبری
روش هشانا
 * ۵۷۷۵
پنجشنبه بیست و پنجم سپتامبر ۲۰۱۴
برابر با سوم مهر ماه ۱۳۹۳
در سرزمینهای اشغالی ایران

بر همگان مبارک

از تناول سیب و عسل روش هشانای امسال
یهودیان * سال ۵۷۷۵ *
  در چه جائی و چگونه لذت می برید؟


***********

هنر خوش عکسی

به انتخاب میترا دلیبیایید با حقایق روبرو شویم. شما از قبل می دانید که جذاب هستید. اما خوش چهره بودن جلوی دوربین عکاسی یا بقول معروف خوش عکس بودن چیزی بیشتر از اینهاست. چیزی مثل کشف کردن امضای لبخند خود، محفوظ ماندن از نور زیاد و دانستن اینکه دقیقا چه بپوشید و اینکه چگونه ژست بگیرید. برای اینکه بتوانید مثل مدل های برتر خودتان را از قیدها رها کنید، از متخصصین راه های بهتر شدن در عکس ها را پرسیدیم که در ادامه می بینید.
1. به چیزهای مثبت فکر کنید
آنا ناپاتلی عکاس و متخصص مد می گوید: ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسد، اما بهترین روش برای داشتن حس خوب در عکس این است که واقعا به چیزهای مطبوع فکر کنید: مثل یک خاطره خاص، لحظه مورد علاقه تان، یا یک خاطره احساسی با دوست، همسر یا کودک. افکار واقعی خوشحال کننده کمک می کند لبخندی واقعی یا ظاهری با آرامش داشته باشید، درغیر این صورت حالت صورتتان غیرواقعی به نظر می رسد.
2. روی حالت های صورت و ژست های خود کار کنید
به توصیه سارا اینگل مدل جهانی اگر لب های باریکی دارید، کمی لبها را از هم جدا کرده و حالت فوت کردن (غنچه کردن لب ها) بگیرید تا با خطای دید آنها را کلفت تر جلوه دهید. افرادی که صورت گردی دارند باید از نگاه مستقیم به دوربین اجتناب کرده و در عوض صورتشان را کمی به یک سمت برگردانند. آیا چانه تان ایراد دارد یا بینی تان انحراف دارد؟ پس سارا پیشنهاد می کند برای تعادل بیشتر کمی فک خود را به یک سمت جلو ببرید.
3. لبخند خاص خود را پیدا کنید
تیفانی هندرا متخصص مد و زیبایی و مدل سابق می گوید: آیا تابحال توجه کرده اید اکثر ستاره ها بر روی فرش قرمز با یک لبخند و ژست مشابه دیده می شود؟ خوب به این دلیل است که آنها فهمیده اند کدام مدل بهشان می آید. آیفون خود را برداشته و از خودتان چندین عکس بگیرید تا لبخند مخصوص بخود را پیدا کنید که ظاهرتان با آن زیبا می شود.
4. لبخند خود را حفظ کنید
بهترین توصیه جرمی مک کارتی عکاس چیست؟ زورکی ژست نگیرید، آرام و راحت باشید. مطمئن شوید که صاف ایستاده اید و حتی کمی به سمت عقب قوس دارید. و همانطوری که تیفانی گفت: تمرین، تمرین، تمرین!
5. یادتان باشد نور مناسب اصل است
طبق گفته آرون گیل عکاس پرتره مورد نهایی برای خوب شدن در عکس ها پیدا کردن نور مناسب است که روی صورتتان می افتد. از سایه های تیز که بر روی لک ها و ایرادها تاکید می کند و سبب به وجود آمدن سایه های تیره زیر چشم ها و بینی می شود اجتناب کنید. او می گوید نور مکمل از بالای پیشانی تا زیر چانه است و نیز از گونه تا گونه به صورت هم تراز است.
6. شما هیچ سمت بدی ندارید
نیگل بارکر عکاس مد ستاره ها و مدل پیشین می گوید: برخلاف افکار عمومی هیچ سمت بدی وجود ندارد. تمام انرژی تان را با اعتماد روی دوربین فوکوس کنید و کمی بدنتان را به یک سمت بچرخانید. این کار کمک می کند در عکس ها ژست خوبی داشته باشید.
7. در حالت نشسته عکس ضدنور بیندازید
نیگل می گوید: اگر وقتی نشسته اید ژست خود را تنظیم نکنید، بدن تان در پس زمینه گم می شود. پس مطمئن شوید که صاف و به سمت لبه صندلی نشسته اید. با این کار بالاتنه تان بلند به نظر رسیده و دوربین بهترین عکس ضدنور را از شما می گیرد.
8. لباس های مناسب بپوشید
درست لباس پوشیدن کمک می کند 5 تا 10 پوند لاغرتر به نظر برسید. پوشیدن لباس تیره قسمت میانی بدن، شکم، پاها و بازوها را لاغرتر نشان می دهد. باید از پوشیدن لباسهای آستین پفی اجتناب کنید چون بر روی بازوها تاکید کرده و درشت نشانتان می دهد. همچنین لباس هایی با خط های افقی نپوشید، چون ران ها و کمر را بزرگ تر از آنچه هست نشان می دهد.
9. دست هایتان را روی ران ها بگذارید
مک کارتی می گوید گذاشتن دست ها روی ران همیشه ظاهر خوبی بهتان می دهد. این کار روی کمر تاکید می کند و باریک تر نشانتان می دهد، حتی کاری می کند عکس طبیعی تر و شاداب تر شود، برعکس وقتی که دست هایتان را بدون حالت در طرفین آویزان کرده اید. مک کارتی خاطر نشان می سازد: وقتی اینگونه ژست می گیرید به صورتی که انگشتان دست معلوم است و کف دست به سمت بدن پنهان است، این امکان را دارید که حلقه یا جواهرات دیگر را در معرض نمایش گذاشته و ظاهری طبیعی تر و راحت تر داشته باشید.
10. دوربین را بالا ببرید
دقت کرده اید وقتی از کسی که از شوهرتان کوتاه تر است می خواهید ازتان عکس دو نفره بیندازد، خطوط پایینی صورت شوهرتان ناپدید می شود؟ دلیلش این است که عکاس پایین تر از اوست. همیشه دوربین را تا امتداد چشم مدل یا کمی بالاتر از آن بگیرید.
11. یاد بگیرید چگونه آرایش کنید (و چه آرایشی نباید انجام دهید)
آماندا بلوکو عکاسی حرفه ای نیویورکی می گوید: اگر مشتری هایم بخواهند آرایش کنند یا بخواهند نزد یک آرایشگر بروند، همیشه بهشان گوشزد می کنم از کرم پودرهایی که ضدآفتاب هم هستند یا SPF دارند اجتناب کنند چونکه نور را منعکس می کند. آن را با نور فلش ترکیب کنید، صورتتان رنگ پریده، شسته شده، و درخشان به نظر می رسد. در عوض فقط به یک آرایش صورت بدون جلا اکتفا کنید و یادتان باشد در عکس ها کمی از جلوه و کیفیت رنگ رژلب، رژگونه و آرایش چشم ها کاسته می شود، پس از اینکه در این قسمت ها کمی غلیظ تر آرایش کنید هراس نداشته باشید.


*************

لبخند بزن دوست خوبم

مطالب اخلاقی و روحانی زیاد خوندین، حالا نوبت چند تا جوکه
 به انتخاب پرویز حکیمی 

به یکی میگن بنی آدم اعضای یکدیگرند یعنی چی؟
میگه یعنی خواهرت جیگر منه زنگ زدن دزد به اصفهانيه
دزد زنگ زد به اصفهانيه گفت اگه بچه ات رو ميخواي پنجاه مليون بده تا ازادش كنيم
اصفهانيه گفت بهش اب ميدين دزده گفت اره
گفت بهش غذا ميدين دزده گفت اره
گفت جاي خواب داره دزده گفت اره
گفت پس بياين برادراش رو هم ببرين.
·       نیروی انتظامی گفت: در سال ۸۵ ده درصد کاهش
تلفات جاده ای داشته ایم تا سال ۸۷ تلفات جاده ای 
به صفر خواهد رسید و ان شااله تا سال ۸۹ در جاده ها 
زاد و ولد هم خواهیم داشت·       بچه: بابا اگه کلي پول برنده شي چيکار ميکني؟
بابا: آمريکا - ويــسکي - جنيفر - برگ 
بچه: اگه برنده نشي چي؟
بابا: همينجا - چايي - ننتمرگ·       آموزش بستن کروات به صورت مخفیانه در
 شورای خبرگان ۱۰۵ کشته بر جای گذاشت


·       تو یکی از شهرهای خودمون  به مناسبت عيد سعيد فطر 
که میشه به همه كساني كه اسمشون سعيد باشه جايزه ميدن


·   کاسبکار ساده ئي  میبینه رستوران بغلیش روی تابلو نوشته :
خدا با ماست 
دوست ما هم روی تابلوی رستورانش می نویسه
پیغمبر با نوشابه·  یه حواس پرتی میره پمپ بنزین باک ماشینشو پر میکنه، 
میپرسه: چقدر شد؟ میگه: ۳۵۰ تومن 
یارو یواشکی میگه: چی شده شاه اومده؟ 
پمپ بنزینیه میگه: نخـــــیر،نرخ گازوئیل همینه·       پیغام عاشقانه یک نوگرا به دوست دخترش
ای کاش مغز داشتم تا مرگ مغزی شوم و قلبم را به تو اهدا کنم


·       به خامنه یی میگن تو ترکی ؟ میگه نه ، بیا بگرد·       به دهاتی ساده دلی میگن عاشقانه نشستی کنار دریا به چی فکر میکنی؟ میگه به اینکه اگه ای آب دریا  ابگوشت بی چقدر نون میخاس تا تیلیتش کنی؟؟·       به بسیجیه میگن سه تا اسم بگو که توش الله باشه.
میگه : یدالله ، روح الله ، سیندرلاه·       از مصباح معروف میپرسن شما به روز پدر چی میگین 
میگه : یوم الشك·     حزب اللهیه میره کلاس غیرت. تو خیابون یکی به زنش تنه می زنه
یقه شو می گیره بهش میگه 
مگه خودت خواهر و مادر نداری
یالله ماچش کن از دلش دربیاد  ·      یکی از انصار حزب الله به زنش میگه 
عزیزم خوشحالم كه مادر شدی 
زنش میگه انشاایه روزیم توپدر میشی·       قورباغه با يه اردک ازدواج ميکنه ... اگه گفتي بچشون چي ميشه ؟ ... بچه دار نميشن ... تو رو خدا براشون دعا کن و اين سایت ( تنه نزن ) رو واسه خیلیائی که میشناسی بفرست تا  يه خبر خوب بهت برسه ..  کوتاهي نکن. يه نفر نفرستاد بچش قورباغه شد ها 
***************
 مختصری از هیپنوتیزم

به انتخاب میترا دلی


جریان این است که چند تا دکتر و محقق و پرفسور روانشناس که  با صرف وقت و هزینه بسیار در دانشگاههای آمریکا با تست کردن یکسری کامل از امواج ثبت شده انسانها در حالات مختلف توانستند یکسری مسایل را ثابت و تصحیح کنند و از آن در علم هیپنوتیزم نوین که کاملن با ذهن طرف است استفاده کنند از جمله چهار عامل بودی ماناس چیتا و آهنکارا ...به این شکل که شخص هیپنوتیزور و هیپنوتیز کننده میتواند دقیقن مثل یک گیرنده و فرستنده مخابراتی با امواج کار کنند شخص هیپنوتیزم کننده قادر است رکن بودی را در سوژه حذف کرده یعنی رابطه آن را با چیتا ماناس و از طرفی دیگر با آهنکارا قطع کند  یعنی موجهای ذهنی سوژه قبل از رسیدن به آهنکارا توسط شخص هیپنوتیزور دریافت شده سپس تصمیمات و اراده هیپنوتیزور تحت  همان امواج به آهنکار شخص توسط هیپنوتیزور القا میشود ..................ولی امواجی که از اشخاص موقع دریافت رویدادهای فرا ذهنی که -هنگام فعال شدن حواس باطنی ثبت میشود -و با اشراق یا لایه اتری  و اشراق سرو کار دارد- با امواجی که از این چهار آنتیشکاران دریافت میشود متفاوت است  لذا با توجه به طبقه بندی بر حسب سطح امواج همه این چها ر تا به ذهن نسبت داده شده ..........از سری روانپزشکان محقق در این زمینه تنها چند کتاب از دکتر برایان ال وایس در ایران چاپ شد البته تا آنجا که من میدانم  که کار گاههای آمزشی فعالی در زمینه هیپنوتیزم در امریکا دایر کرده 
**************
مکالمه خیره کننده ساوانا دختر خانم ۵ ساله ئی
که برای دریافت کمک به پدرش که در حالت اضطراری
 کمبود  اکسیژن قرار گرفته با مامور ۹۱۱ را ببینیم و لذت ببریم 

به انتخاب شهره


*****************

ارژانتین


به انتخاب سوسن حلیمی انگلستان

رقص دستجمعی و زنده جوانان  * بیائید تا تاریخ را جشن بگیریم که به 

کوری چشم یهود ستیزان در محور حکومتی جمهوری اسلامی مخصوصا بزهکار

 فراری که پلیس اینترپل در پی دستگیری اوست و اکنون بیش از ۲۰ سال است 

مانند موش در فاضل ابهای حمامهای عمومی کشور سرگردان است به نام  احمد 

وحیدی ( درجه دار بزرگ سپاه پاسداران ) که خود عامل مستقیم انفجار در محل

 همیاری یهودیان در بوئنوس ایرس ( ۱۹۹۴ ) بوده که بر اثر ان عمل تروریستی 

اسلام محمدی بیش از ۸۵ تن از یهودیان در ان حادثه تروریستی جان باخته و 

۳۰۰ تن دیگرمصدوم گردیدند در مرکز خریدی در ارژانتین انجام گرفته  است که

 ان را با هم مشاهده میکنیم.

*************
 خواص کشمش

به انتخاب مژگان هارونیانگور خشک شده که همه به نام کشمش مي شناسند، قرن ها پيش به وجود آمده است... 
کشمش در ايران و مصر در 2000 سال قبل از ميلاد، توليد شده بود


1- کشمش، ميوه خشک مغذي است و مانند ديگر خشکبارها در تمام سال يافت مي شود. يک غذاي پر انرژي، کم چرب و کم سديم مي باشد. بنابراين براي افرادي که رژيم هاي کم سديم را بايد رعايت کنند، خوردن کشمش بسيار مفيد مي باشد.

*3- کشمش براي سلامت استخوان ها و جلوگيري از پوکي استخوان نقش مهمي را بر عهده دارد، به همين دليل مصرف آن براي زنان قبل از يائسگي بسيار مفيد است..

4- منبع خوب ويتامين D و هورمون استروژن مي باشد.

5- کشمش باوجودي که شيرين و چسبناک مي باشد، بر دندان اثر مخربي ندارد و باعث خرابي دندان نمي شود، حتي مي توان گفت اين ميوه خشک از فساد دندان جلوگيري مي کند... کشمش براي سلامت دندان و لثه بسيار مفيد مي باشد.

6- کشمش منبع خوب ويتامين ها و عناصر مغذي بدن مي باشد. عناصر و ويتامين هايي همچون آهن، پتاسيم، کلسيم و ويتامين B در کشمش موجود است.

7- کشمش محتوي مقدار زيادي آهن مي باشد... 600 گرم کشمش، 90 درصد آهن مورد نياز روزانه بدن را تأمين مي کند. 100 گرم کشمش در حدود 88/1ميلي گرم آهن دارد، در حاليکه 100 گرم گوشت گاو بين 4-2 ميلي گرم آهن دارد.

8- کشمش، منبع خوب فيبر، آنتي اکسيدان و همچنين منبع خوب انرژي مي باشد.

9- فيبر باعث جلوگيري از سرطان کولون، کمک در جلوگيري از رشد غير معمول سلول ها، بيماري ها و همچنين کنترل قند خون را مي شود.

10- کشمش را به گوشت اضافه کنيد تا مقدار چربي غذا را کم کند و مقدار فيبر و آهن را افزايش و مقدار سديم را کاهش دهد.
11- آنتي اکسيدان از پيري و بيماري هاي حاصله از آن مي کاهد.

12- کشمش از سرطان جلوگيري مي کند.

13- کشمش ميزان LDL يا کلسترول بد را در خون کم مي کند و باعث کاهش بيماري قلبي مي گردد.

14- اگر به مدت 4 هفته هر روز کشمش مصرف کنيد، آنتي اکسيدان در خون افزايش و کلسترول بد( LDL) کاهش مي يابد.

15- کشمش موجب کاهش استرس مي گردد.

16- اين ميوه خشک باعث عملکرد صحيح رگ هاي بدن مي شود.

17- کشمش براي درمان بي نظمي معده و يبوست مصرف مي شود.. براي جلوگيري از اين ناخوشي ها مي توانيد، 6-5 عدد کشمش را خيس کنيد و بعد از چند ساعت، آب آن را بنوشيد...

18- تحقيقات نشان داده است که ورزشکاراني که قبل و در حين ورزش، حدود يک فنجان کشمش مصرف مي کنند، بهتر از بقيه سلول هاي بدن را از آسيب حفظ مي کنند.

19- کشمش به علت داشتن قند فروکتوز، داراي خاصيت مصرف سريع انرژي و کاهش وزن نيز مي باشد.

20- کشمش مانند هويج، براي سلامتي چشم نيز خوب است..

21- کشمش باعث تقويت اعصاب مي شود.

22- کشمش، سستي و رخوت را از بدن دور مي کند.

23- با خوردن کشمش، غضب را از خود دور کنيد..

24- کشمش موجب از بين رفتن آب اضافي بدن مي گردد.

25- کشمش، دهان را خوشبو مي کند.

26- کشمش، اسپاسم يا گرفتگي عضلاني را کم مي کند.

27- منتظريد کشمش دیگه چه کاری انجام بده؟
می خواین بیاد ایمیل هاتون رو هم چک کنه و گزارش بده؟
  پس از همين حالا، کشمش را به ماست يا سالاد خود اضافه کنيد و از خوردن آن لذت بريد..


*********************

هومیوتاپی چیست

به انتخاب میترا دلی


هومیوپاتی یک طب کل نگر است و برای درمان یک بیماری با تظاهرات متفاوت در عرصه های 
مختلف جسمی و روحی به گونه ای عمل میکند که نیاز مراجعه به پزشکان مختلف برای درمان این تظاهرات
گوناگون را تا حد زیادی مرتفع میسازد به طور کلی در هر روش طبی اگر حین درمان بیماریهای  مزمن به این قانون توجه نشود و سعی در محو علایم بیماری تنها در یک ارگان خاص نماییم درمان کاملی رخ نخواهد داد و پس از قطع دارو علایم مجددن عود میکندو یا با وجود محو شدن ظاهری درگیری در اعضای حساس تری آغاز میشود 
به عبارتی اگر علایم بیماری سرکوب شود بیماری عمیق تر و نیروی حیاتی ضعیف تر میشود 
پزشک هومیو پات ابتدا با گرفتن شرح حال کامل شکایت از خصوصیات جسمی ذهنی روانی 
با تجزیه تحلیل این شرح حال ساختار ارثی و مرکزی بیمار را میابد و بعد با تهیه برنامه مدت داربه تجویز دارو می پردازد و در تجویز دارو نظر بر این است که با رقیق سازی 
میتوان مثل واکسیناسیون عمل کرده و سیستم دفاعی بدن را تحریک کرده و خود بدن با اصلاح اختلال تعادل درمان را برعهده بگیرد
  
***************

موسیقی محلی شیرازی ( نوای جهرمی ) بسیار زیبا

سیما بینا   

به انتخاب الیزا شادنیا
****************

مرد روستایی چگونه ایران را به جهان معرفی کرد!؟

به انتخاب میترا دلی


دركتاب 19 نوامبر 2013 -----0حسن قاسمی، آشپز ساده روستایی که مهربانی در حق کودکان یک خانواده
آمریکایی و لحن قصه هایش باعث شد تا ایران و جاذبه هایش به جهان معرفی شود، توسط انجمن صنفی راهنمایان گردشگری تقدیر خواهد شد.
روز گذشته گزارشی را درباره حسن قاسمی، آشپز ساده روستایی از اهالی روستای تودشک استان اصفهان منتشر کرد که در دهه 50 شمسی، در خانه یکی از خانواده های ایرلندی تبار و تبعه آمریکا به نام خانواده“وارد” در تهران کار می کرد.
او در طی مدت 5 سال که هم خانه این خانواده شده بود، توانست با بیان خاطرات، آداب و رسوم و قصه های ایرانی ، این خانواده ایرلندی _ آمریکایی را با فرهنگ ایران آشنا و علاقه مند کند.
تا اینکه این خانواده از ایران مهاجرت کردند و پس از 29 سال دوری، برای یافتن حسن و خانواده اش دوباره به ایران آمدند. در این مدت قصه های ایرانی حسن با لحن داستان وارش توانست یکی از کودکان خانواده“وارد” را به نویسنده ای بزرگ تبدیل کند تا جایی که “تریس وارد” ماجرای آشنایی شان با حسن و سفرشان بهایران را برای جستجوی او در قالب کتابی با نام Searching For Hassan منتشر کرد و این کتاب به یکی از پر فروش ترین کتاب های گردشگری درباره ایران تبدیل شد و نه تنها جوایز زیادی برد بلکه به 15 زبان زنده دنیا نیز منتشر شد.
“وارد” در بخشی از این کتاب آورده است  ” هر داستانی که به وسیله حسن بازگو می شد، ما نیز همزمان، جغرافیای و آدم های قصه آن را در ذهن خود مجسم می کردیم.”
معروف شدن این کتاب و حسن به جایی رسید که گردشگران زیادی
 Searching For Hassan را به عنوان راهنمای سفر با خود به ایران می آوردند و 
بسیاری دیگر به قصد دیدن حسن و شنیدن قصه هایش راهی ایران می شدند.
یافتن حسن توسط انجمن راهنمایان گردشگری
در جستجوی حسن نه تنها توسط خانواده “وارد” بلکه توسط اعضای انجمن صنفی راهنمایان گردشگری نیز انجام شد. تا جایی که مدتی پیش آرش نورآقایی، پایه گذار انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران نیز برای یافتن او به روستای تودشک رفت و در نهایت توانست با همکاری میثم امامی که او هم از راهنمایان گردشگری اهل همین روستاست، خانواده حسن را پیدا کند.
اکنون قرار است که برای حسن قاسمی، مراسم بزرگداشتی برگزار شود چرا که وی توانسته با مهربانی خود و بیان قصه های ایرانی، گردشگران خارجی زیادی را با ایران آشنا کند.
نورآقایی در این باره به خبرنگار مهر می گوید: فاطمه همسر حسن، فرشی  را بافته که می خواهد آن را به “تریس وارد” نویسنده کتاب ” Searching For Hassan” هدیه کند. به همین دلیل قصد داریم تا خانواده حسن را برای اهدای این فرش به “تریس” راهی ایتالیا کنیم چرا که اکنون تریس در ایتالیا اقامت دارد.
تجدید چاپ کتاب Searching For Hassan در ایران
این پژوهشگر حوزه گردشگری انتشار دوباره کتاب “در جستجوی حسن” را یکی دیگر از اهدافش می داند و می گوید: این کتاب مدتهاست که  در ایران تجدید چاپ نشده به همین علت می خواهیم دوباره این کتاب به زبان فارسی چاپ شود.
او همچنین قصد دارد تا از “وارد” برای آمدن به ایران و سخنرانی در محافل ادبی و گردشگری ایران دعوت کند. چرا که او در کتابش به خوبی توانسته به معرفی شهرها، راه ها، روستاها، جاذبه های فرهنگی، طبیعی ایران بپردازد.

**************

خودکشی روز افزون در وطن

به انتخاب میترا دلی

افزایش خودکشی در ایران دلایل و ریشه هاکارگاه آموزشی شهروندیار:شمار خودکشی در ایران و به ویژه در مترو و پل‌های هوایی تهران رو به افزایش است. تضعیف پیوندهای اجتم...اعی، گسست هویتی، بیکاری و مشکلات خانوادگی عمده‌ترین دلایل اقدام به خودکشی در کشور بر شمرده می‌شوند.مشکلات خانوادگی و شکست در زندگی خصوصی از دلایل اصلی اقدام به خودکشی هستند اما فقر، گسست هویتی «آنومی»، بیکاری و کمبود «حیات اجتماعی» نیز از عمده علت‌های افسردگی و اقدام به خودکشی نزد گروه‌های مختلف سنی در ایران عنوان می‌شوند.به نظر شما چه موارددیگری باعث رشد روز افزون این پدیده است ؟اطلاعات منتشره از سوی پزشکی قانونی ایران، نشانگر روند صعودی اقدام به خودکشی در این ایران هستند. خودکشی در مکان‌های عمومی نیز از پدیده‌های چند سال گذشته در ایران است که عمدتا در پرتاب از پله‌ای هوایی یا انداختن خود به زیر قطار مترو تجلی می‌کند.جامعه شناسان در برسی پدیده خودکشی می گویند«تضعیف پیوندها در جامعه» از مهم‌ترین دلایل مستقیم خودکشی در ایران است.و دلایل غیر مستقیم بیکاری، تورم، مشکلات اقتصادی، خانوادگی و ... است.«فرد بیکار ارتباط خود را با جامعه، خانواده و محیط کار از دست می‌دهد و همین موضوع پیوندهای اجتماعی او را از میان می‌برد. فقر نیز به این دلیل که فرصت با دیگران بودن را از فرد می‌گیرد، موجب سستی پیوندها و فاصله گرفتن فرد از جامعه و سپس خودش می‌شود.»اما خودکشی در مکان‌های عمومی را نشان‌دهنده واکنش فرد به جامعه و نوعی اعتراض به شرایط حاکم می‌داند.به چالش کشیدن شدن نهاد خانواده و از میان رفتن بنیان‌های محکم سنتی نیز از عوامل بسیار موثر در افزایش خودکشی در ایران است: «خانواده ایرانی امروز دچار بحران است و همچون گذشته دارای استحکام نیست. نهادهای اجتماعی مانند محله، گروه‌های خویشاوندی یا روابط همسایگی دیگر به کمک خانواده نمی‌آیند و تعاملات گذشته از بین رفته‌اند.»
تحقیقات و آمار خودکشی بین قشرهای مختلف در ایران نیز نایاب است اما بر اساس یکی از معدود تحقیقاتی که در این باره انجام شده تنها در فاصله سال های ۷۷ تا ۸۳، خودکشی دومین علت مرگ، پس از تصادفات میان دانشجویان در ایران بوده است


***********************


کلاف سردرگم زندگی

 را چگونه باید گشود


به انتخاب مژگان هارونی


کاموا بافتن را

از یک فامیل خیلی دور یاد گرفتم

که نه اسمش خاطرم است نه قیافه اش

اما حرفش هیچ وقت از یادم نمیرود
می گفت :
زندگی مثل یک کلاف کامواست
از دستت که در برود می شود کلاف سردر گم
گره می خورد
می پیچد به هم
گره گره می شود
بعد باید صبوری کنی
گره را به وقتش با حوصله وا کنی
زیاد که کلنجار بروی
گره بزرگتر می شود
کورتر می شود
یک جایی دیگر کاری نمی شود کرد
باید سر و ته کلاف را برید
یک گره ی ظریف کوچک زد
بعد آن گره را توی بافتنی یک جوری قایم کرد
محو کرد
یک جوری که معلوم نشود...

یادت باشد
گره های توی کلاف
همان دلخوری های کوچک و بزرگند
همان کینه های چند ساله
باید یک جایی تمامش کرد
سر و تهش را برید
زندگی
به بندی بند است
به نام " حرمت "
که اگر آن بند پاره شود
کار زندگی تمام است...****************
میدونید خر چرا کلوچه نمی خوره؟؟؟
.
.
.
.
.
چون انگشت نداره ک دندوناشو تمیز کنه!!
اگه با من کاری ندارید من سریع برم دنبال اختراع وکشفیات بعدیعجب هوای دو نفره ایی شده امروز
اوف جون میده برا موج سواری...
البته ما که تا حالا دریا نرفتیم!!
موج سواری هم که بلد نیستیم
دوس دخترم هم نداریم
هیچی دیگه روز خوبی داشته باشید
فقط خاستم بگم هوا خوبه خخخیه زمانی آرزو داشتم پادشاه بشم به نوکرم بگم برام تخمه بشکون من بخورم,تا اینکه مزمز با هزار تومان اومد تمام آرزوهامو خراب کردخدایا...
توی این دنیای کثیف
این قیافه جذاب چی بود بهم دادی اخه؟
اندر احوال دختر دم بخت!!!تا کیدی که پسرا موقع عکس گرفتن رو بازو شون دارن!!
هیتلر رو سبیلاش نداشت!کبوتر با کبوتر !!!!!!
امـــــــــــــــــا
چیپس با ماست خخخخنبار باران لعنتی!!
موهام فــــــــــــــــــر میشه!!!
چیه؟ حتما باید عشقی باشه؟
برید از خدا بترسید ,مـــــــا از اونا نیستیم واقعا کععععع!!!حالا میفهمم بازی های کودکی بی حکمت نبودند ...
زووووو تمرین روزهای نفس گیر ...
الاکلنگ دیدن بالا و پایین دنیا ...
سرسره به سختی بالا رفتن و راحت پایین آمدن از مشکلات...
گل یا پوچ دقت در انتخاب ...
دکتر بازی تو حکمت این والا موندم خخخخ!!!مورد داشتیم....
دختره رفته امتحان رانندگی بده
افسر پرسیده آینه کجاست؟
دختره گفته تو کیفمه !!!!
....
بدمش!!!!
دلیل مرگ افسر هنوز معلوم نشده جان تو!!!بمیرین
.
.
.
.
پاکش کردم دلم نیومد بمیرین نمدونم چرا اینقدر دوستتون دارم
تابستان خود را چگونه گذراندید؟؟
 
به نام خدا
.
.
.
در سواحل زیبای لاین
جزایر وایبر
هتل اینستاگرام
و ویلاهای خاص واتس آپ
لعنت به این تنهایی
.
.
.
.
که با این بیست و سی تا دوست پسرام پر نمیشه والا بخدا!!!
عجب هوای دو نفره ایی شده امروز
اوف جون میده برا موج سواری...
البته ما که تا حالا دریا نرفتیم!!
موج سواری هم که بلد نیستیم
دوس دخترم هم نداریم
هیچی دیگه روز خوبی داشته باشید
فقط خاستم بگم هوا خوبه خخخ


آخرین جملات یک سوسک هنگام کشتن شدن توسط یک مرد
.
.
.
بکش اره بیا منو نابود کن,تو حسودیت میشه ,چون زنت از من میترسه
ولی از تو نمی ترسه خخخخخ!!!
************


*************

به امید دیدار
No comments:

Post a Comment

POST توراه و هفطارای

Every Post's Information